Zamówienia telefoniczne +48 733 733 967
DARMOWA DOSTAWA SMART na wszystkie produkty na terenie Polski
Strona główna » Blog » Pomysł na płotek w ogrodzie

Pomysł na płotek w ogrodzie

Spis treści:

  1. Jak zaaranżować wiklinowe płotki dekoracyjne do ogrodu?
  2. Mały płotek do ogródka - duże możliwości
  3. Jak dbać o mały płotek do ogródka?
  4. Jaka jest żywotność płotka z wikliny do ogrodu?

Wiklina ma wiele istotnych zastosowań. Doskonale znamy koszyki na zakupy oraz rowerowe, uwielbiamy pojemniki do przechowywania z wikliny i chętnie kupujemy dekoracje do ogrodu upiększające zieloną aranżację. Coraz częściej w zabudowaniach prywatnych i komercyjnych pojawiają się małe płotki do ogródka wykonane z gałązek wierzby, które pełnią funkcję estetyczną i praktyczną. To świetny sposób na wzbogacenie przestrzeni i możliwość wydzielenia strefy, a jednocześnie oddzielenie obszaru od pozostałej części ogrodu. Ogrodzenie z wikliny to również doskonały efekt wprowadzenia surowca naturalnego w nieco innej, lekkiej i niezobowiązującej formie. Charakterystyczne gałązki sprawiają, że aranżacja zyskuje przytulnego charakteru i niesamowitego klimatu. Nic więc dziwnego, że płotki dekoracyjne do ogrodu cieszą się uznaniem właścicieli małych knajpek i uroczych kawiarni w centrum miasta.

Jak zaaranżować wiklinowe płotki dekoracyjne do ogrodu?

Zaletą wikliny jest prostota i uniwersalność zastosowania. Pasuje niemal do każdego koloru elewacji i świetnie wpisuje się w miejski klimat. Doskonale uzupełnia charakter rustykalnych wnętrz, ale również nie traci swojej estetyki i lekkości w zestawieniu z surowym, nowoczesnym minimalizmem. Jednym z pomysłów na płotek w ogrodzie jest wykorzystanie maty wiklinowej do wydzielenia stref i zapewnienia prywatności. To świetny pomysł dla właścicieli restauracji, którzy, wykorzystując płotki z wikliny, dają gościom poczucie bezpiecznej, komfortowej przestrzeni. Z kolei w zabudowaniu prywatnym ogrodzenie może być świetnym pomysłem na zaprojektowanie ogrodu w taki sposób, aby odseparować rabaty kwiatowe oraz strefę z uprawą warzyw i ziół od przestrzeni rekreacyjnej.

Mały płotek do ogródka - duże możliwości

Bez względu czy zdecydujesz się na zakup większego panelu wiklinowego, czy postawisz na mały płotek do ogródka, w obu sytuacjach gałązki wierzby dają mnóstwo możliwości. Surowiec tworzący matę można bez problemu ciąć, przycinać, a także dzielić na wysokość i długość. Płotek do ogrodu występuje zatem w kilku wariantach. Dostępne wysokości 15 cm, 20 cm, 30 cm i 40 cm pozwalają na zachowanie elastyczności w wyborze, co przekłada się na użyteczność i walory estetyczne. Charakterystyczne płotki to również możliwość zmiany kształtu i ustawiania dowolnej konfiguracji, dzięki czemu uzyskany efekt może być w pełni indywidualny. W ten sposób z łatwością urozmaicisz przestrzeń, oddzielając strefę upraw od obiektu przeznaczonego do relaksu. Dodatkowym atutem jest wygodny sposób dekorowania wikliny. Pięknie wygląda z kolorowymi girlandami i lampionami, które jeszcze bardziej podkreślają naturalny klimat.

Jak dbać o mały płotek do ogródka?

Pielęgnacja i konserwacja wikliny jest dość prosta i nie wymaga specjalnych preparatów. Wyjątek stanowią impregnacja oraz malowanie, jednak wiele osób decyduje się na zachowanie naturalnej estetyki gałązek wierzby. Mały płotek do ogródka najlepiej regularnie pozbawiać zanieczyszczeń za pomocą wilgotnej szmatki. Usuwanie zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc może okazać się czasochłonne, jednak im częściej te działania będą wykonywane, tym mniejsze ryzyko uszkodzenia struktury elastycznych witek. Jeśli woda z delikatnym detergentem myjącym (najlepiej tradycyjnym mydłem) nie sprawdzi się, to na mocniejsze zabrudzenia świetnym wyborem są domowe środki czystości na bazie sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego i amoniaku. Połączenie ich właściwości z wodą i użycie szczoteczki z delikatnym włosem powinno pomóc w usunięciu kurzu nawet z przestrzeni między jedną gałązką, a drugą. Aby podkreślić kolor wikliny, warto wykorzystać cytrynę i delikatnie pocierać powierzchnię płotka. Wówczas naturalny kolor, po uprzednim usunięciu zabrudzeń, powinien powrócić. Jeśli domowe metody nie pomogą, dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie powierzchni odpowiednią farbą lub lakierem.

Jaka jest żywotność płotka z wikliny do ogrodu?

Płotek w ogrodzie to świetne rozwiązanie, które przy odpowiedniej pielęgnacji może służyć przez kilka dobrych lat. Wykonane z dbałością o każdy szczegół konstrukcje są stabilne i mocne, co eliminuje ryzyko ich przedwczesnego uszkodzenia. Dużym zagrożeniem okazują się jednak nieusuwane regularnie zanieczyszczenia, które mogą nie tylko naruszyć naturalną kolorystykę, ale również sukcesywnie osłabiać strukturę wiklinowych witek, prowadząc do ich złamania. Szacuje się, że płotek do ogródka jest w stanie wytrzymać w dobrej kondycji kilka sezonów, zdobiąc ogród i pełniąc funkcję praktycznej przegrody między wydzielonymi strefami. Dodatkowym atutem jest łatwy montaż. Płotek został zaprojektowany w taki sposób, aby wyeliminować wszelkie problemy w jego czasie.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu