Zamówienia telefoniczne +48 733 733 967
DARMOWA DOSTAWA SMART na wszystkie produkty na terenie Polski

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co to wiklina? Z jakiej wikliny zrobione są nasze produkty?

Wiklina jest niczym innym jak rośliną. To młode pędy różnych rodzajów wierzb. Po przygotowaniu używamy jej do naszych produktów.

Wiklinę pozyskujemy z ekologicznych polskich upraw, głównie z podkarpacia.
 

Czy matę wiklinową można ciąć, przecinać, dzielić? Na wysokość? Na długość?

Tak, matę wiklinową można przecinać na wysokość i długość.

Na wysokość:

Po długości maty poprowadzony jest co 10 cm drut.

Matę najłatwiej przeciąć między jednym drutem a drugim.

Mogą posłużyć do tego nożyce.
 

Na długość:

Po odmierzeniu długości jaka jest nam potrzebna należy uciąć matę z dodatkowymi 3-4 pręcikami wikliny. Po przecięciu maty należy dodatkowe patyki wikliny wyciągnąć z maty. Uzyskany dzięki temu pozostały drut zakręcić, dzięki temu na końcach mata będzie stabilna i nie rozpadnie się.
 

Czy maty wiklinowe można łączyć ze sobą?
Tak, maty można ze sobą łączyć. Wystarczy połączyć ze sobą druciki pozostawione na końcach maty. Na końcu i na początku maty pozostawione jest około 10 cm drutu.Jaka jest gęstość / przezroczystość mat wiklinowych? Jaka ona jest w przypadku obu mat z wikliny?

Gęstość maty określamy na około 80%-90% nieprzejrzystości.

Naturalna

Impregnowana


Jaka jest żywotność mat wiklinowych?

Żywotność maty naturalnej to około od 6-8 lat


Żywotność maty impregnowanej to około od 8-10 lat


Jakiego koloru są maty wiklinowe?

Mata naturalna jest koloru jasnego brązu, z czasem pod wpływem słońca kolor wikliny wpadać będzie w rudawy odcień brązu.

Mata impregnowana jest koloru ciemnego palisandru


Czy maty z wikliny będą różnić się odcieniem, gdy zamówię kilka sztuk rolek maty?

Nie i tak.

Jeżeli wszystkie potrzebne maty zostaną zakupione w jednym zamówieniu będą w takim samym odcieniu. Wszystkie maty będą z jednej partii.

Jeżeli jednak potrzebne maty zostaną zakupione przez Państwa w kilku oddzielnych zamówieniach mogą różnić się leciutko odcieniem. Nie kolorem, lecz odcieniem. Wiklina to roślina, więc każda partia ma troszkę inny odcień i może lekko różnić się od wcześniejszych.

Jeżeli chcą Państwo dokupić maty można podesłać do nas emaila ze zdjęciami już zamontowanych mat, dobierzemy jak najbardziej podobne maty.


Czy można zamówić produkty w innym kolorze niż w sprzedaży, zaimpregnowane innym kolorem?

Produkty impregnowane przechodzą proces parzenia przez co kolor wikliny staje się ciemniejszy, a następnie przechodzą proces impregnacji.

Kolor Ciemny Palisander impregnatu wybraliśmy, aby kolor wikliny otrzymany po parzeniu był nim tylko troszkę bardziej podbity, ale na pewno, aby go utrwalić.

Produkty przez nas impregnowane są techniką umożliwiającą impregnację większej ilości sztuk na raz, przez co w zbiorniku jest impregnat w kolorze Ciemny Palisander.

Możemy jednak zaproponować, aby zakupić na naszym sklepie produkt, ale w wersji naturalnej i samemu we własnym zakresie pomalować już po otrzymaniu produkt na potrzebny kolor farbą do drewna albo impregnatem.


Czy matę z wikliny można samemu pomalować na inny kolor? Jeśli tak to czym?

Tak matę można samemu pomalować, wtedy polecamy zakupić matę w wersji naturalnej. Należy zadbać by mata była sucha, gdy kilka dni przed malowaniem padało, a mata była na zewnątrz należy upewnić się, że mata nie jest jeszcze wilgotna. Jeżeli jest to należy poczekać aż mata przeschnie przez słońce i wiatr.

Matę można pomalować farbą do drewna lub impregnatem.


Czy mata wiklinowa sprawdzi się na pergoli/altance jako zacienienie?

Mata wiklinowa również może pełnić rolę zacienienia na tarasie, altanie czy pergoli.

Mata musi być przyczepiona do stabilnego stelażu tak aby utrzymała się dobrze na takiej wysokości.

Niżej dwa różne wykonania i wykorzystania maty do zacienienia.

Pierwszy na tarasie przy domu, drugi dotyczy pergoli na dachu kamienicy.


Czym różni się mata impregnowana od naturalnej?

Mata impregnowana różni się od maty naturalnej kolorem, żywotnością i procesem produkcji.

Mata impregnowana jest koloru ciemnego palisandru, jej żywotność określamy na około 8-10 lat. Na dłuższą żywotność wpływają dwa procesy: Parzenie + impregnacja: jest to najlepszy możliwy sposób na zabezpieczenie oraz wydłużenie żywotności naszych mat. Podwójny proces parzenia oraz impregnacja zapewnia utrzymanie pięknego wyglądu w całym okresie żywotności maty oraz maksymalną żywotność.


Czy matę wiklinową trzeba zamontować od razu po otrzymaniu jej czy można z tym poczekać? Jak przechowywać matę z wikliny po otrzymaniu jej do momentu montażu?

Nie trzeba montować maty od razu. Po odebraniu jej od kuriera należy rozpakować ją z zabezpieczenia transportowego. Matę należy przechowywać w przewiewnym, zadaszonym miejscu. Mata najlepiej, aby stała pionowo na podłożu, nie należy jej kłaść.


Czy opaski/drut przyjdą w osobnej paczce? Gdzie je znajdę?Opaski czy drut do montażu maty znajduje się w paczce z matą, najczęściej jest to ta oznaczona na liście przewozowym numerem jeden. Opaski czy drut spakowane są około 10cm-20cm za początkiem rolki wewnątrz maty lub po prostu w pudełku wraz z matą. Wszystkie akcesoria do montażu do całego zamówienia dołączane są do tej jednej paczki. Nie pakujemy ich w osobne, odrębne paczki.
Ilość opasek i drutu dołączanych do zamówienia jest obliczana na mb maty, nie na ich sztuki. 
Na 1mb maty przypada 10 opasek zaciskowych o długości 20cm. 


Lepsze są do montażu opaski czy drut?

Opaski są już w 20 cm odcinkach i mają kolor czarny

Drut jest załączany do maty w rolce, więc w zależności od potrzeby można uciąć potrzebne odcinki drutu, jest to ten sam drut, którego używamy do produkcji maty wiklinowej.


Jak montować matę do siatki?

Matę do siatki należy najlepiej zamontować w trzech miejscach po długości: na dole, na środku i na górze. Na długości przyczepiać matę co około 30-40 cm.


Ile mata wiklinowa może wystawać nad ogrodzenie? Czy wiatr jej nie połamie?

Mata może wystawać nad ogrodzeniem do 60 cm. Aby była stabilna i nie połamała się należy ją przyczepić do ogrodzenia zgodnie ze wskazówkami zawartymi w odpowiedzi na pytanie 15.”Jak montować matę do siatki? „


Czy matę wiklinową wieszać na siatce, podeprzeć deską na dole czy na samej ziemi? Czy nie będzie gniła od podłoża?

Mata jest ciężka, aby była stabilna i dobrze wyglądała najlepiej, aby opierała się o podłoże na dole aniżeli wisiała w powietrzu przyczepiona na siatce


Czy można zobaczyć matę wiklinową na żywo przed zakupem? Czy są one w jakichś sklepach?Produkty ze sklepu kupić stacjonarnie można w siedzibie naszej firmy tj. Niechobrz 21, 36-047 Niechobrz

W sklepach budowlanych czy sieciówkach nie są one dostępne.

Niżej na zdjęciu siedziba naszej firmy i sklep do którego serdecznie zapraszamy


Czy można zobaczyć aranżacje maty na ogrodzeniu, jak wygląda ona w ogrodzie?

Zdjęcia z aranżacji ogrodu z użyciem naszych produktów można zobaczyć na naszym Facebooku i na Instagramie Są to zdjęcia głównie podesłane przez naszych klientów.


Jak montować panele wiklinowe/płoty z wikliny do siatki?

Panele wiklinowe do siatki można przyczepić za pomocą opasek zaciskowych.

Opaski są sprzedawane osobno.


Który panel jest najgęstszy? Ele, Sic czy Clas?

Z tych trzech najgęstszym panelem jest Sicilia, to dzięki drewnianej ramce dookoła splot tego płotu może być tak gęsty.


Jak można wykorzystać kule wiklinowe w ogrodzie?

Kule w grodzie pełnią przede wszystkim element dekoracyjny. Mogą leżeć w ogrodzie wśród kwiatów na trawie. Kule wiklinowe można również zawiesić i opleść dookoła światełkami, nadadzą ogrodowi czy tarasowi niepowtarzalny nastrój.


Czy płotki wiklinowe da się wyginać tak aby utworzyć z nich okrąg?

Płotki o długości 60 cm i 100cm praktycznie nie da się wygiąć

Płotki o długości 120 cm są dłuższe przez co wygięcie jest możliwe. Nie jest to jednak duży stopień nagięcia.

Najłatwiej wygiąć płotki w wersji naturalnej z zielonej, świeżej wikliny o wysokości splotu 15cm i 20cm i szerokości 120cm.


Przejdź do strony głównej

Super promocje w ofercie

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu