Zamówienia telefoniczne +48 733 733 967
DARMOWA DOSTAWA SMART na wszystkie produkty na terenie Polski
Strona główna » Blog » Jak ukryć kosze na śmieci za pomocą gałązek wikliny?

Jak ukryć kosze na śmieci za pomocą gałązek wikliny?

Spis treści:

  1. Jak łatwo ukryć kosze na śmieci?
  2. Osłony wiklinowe jako obudowa kosza na śmieci
  3. Jak dbać o wiklinowe kosze na śmieci?
  4. Do jakiego stylu wykończenia pasuje wiklina?

Bywają takie elementy wyposażenia, które staramy się zamaskować, co w konsekwencji pozwala korzystać z ich funkcjonalności bez ryzyka naruszenia estetyki i spójności aranżacji. Kosze na śmieci są doskonałym przykładem. Istotne dla komfortu i wygody, jednak nierzadko mają wpływ na estetykę ogrodu, miejsca użyteczności publicznej czy terenu prywatnego. Jak więc poradzić sobie z tą sytuacją? Jak ukryć kosze na śmieci, nie ograniczając przy tym możliwości wygodnego z nich korzystania? Wiklina to świetne rozwiązanie o wielu istotnych funkcjach. Co ciekawe, gałązki różnego rodzaju wierzby są nie tylko praktyczne, ale również niesamowicie estetyczne. Dodatkowym atutem surowca naturalnego są walory ekologiczne. Popularność wiklinowych ozdób i dekoracji sukcesywnie rośnie. Klienci dostrzegają ich potencjał w wielu sytuacjach, ulepszając projekty ogrodów i tarasów za pomocą ozdobnych detali, dzięki którym całość zyskuje charakterystycznego, przytulnego klimatu.

Jak łatwo ukryć kosze na śmieci?

Jeśli zastanawiasz się, jak łatwo ukryć kosze na śmieci, to koniecznie musisz poznać różnorodne ogrodzenia z wikliny. Dostępne w wielu wariantach - od paneli, specjalnych konstrukcji świetnie sprawdzających się jako płoty, po praktyczne parawany. Każda z przedstawionych opcji nadaje się do zamaskowania nieestetycznego kosza na śmieci. Proces ten jest bardzo prosty. Panele są wykonane z mocnych materiałów, a wiklinę można przyciąć, dopasowując do indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto jednak przyjrzeć się dostępnym wariantom, bo istnieje możliwość zakupu paneli z wikliny o wielu wymiarach - od 120 cm, po szerokość konstrukcji osiągającą 60 cm. Estetyka i łatwość wykonania to zdecydowanie zalety tego rozwiązania. Wybierając odpowiedni rodzaj wiklinowego ogrodzenia, proces montażu wykonasz samodzielnie bez pomocy specjalisty. Całość możesz zabezpieczyć cienkim drutem w kolorze gałązek, aby konstrukcja utrzymywała się nawet w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Osłony wiklinowe jako obudowa kosza na śmieci

Panele i maty jako obudowa wiklinowa kosza na śmieci to proste, praktyczne rozwiązanie, sprawdzające się nie tylko na terenie przestrzeni domowej. Stworzenie estetycznego ogrodzenia pomoże w zabezpieczeniu śmietnika z perspektywy spójności krajobrazu i walorów estetycznych, ale również pomoże w odgrodzeniu odpadów od zwierząt, a nawet warunków atmosferycznych. Specjalna osłona wiklinowa może mieć drzwiczki, które pozwolą łatwo i szybko dostać się do wnętrza. Z kolei kosz na śmieci wiklinowy może mieć zastosowanie wszędzie tam, gdzie cenione są atuty praktyczne i estetyczne. Sprawia, że cały krajobraz prezentuje się znacznie lepiej i przyjaźniej. Wiklina ma szereg istotnych właściwości. Wystarczy, że wnętrze kosza wypełnisz solidnym workiem, a na pewno całość doskonale spełni swoje zadanie.

Jak dbać o wiklinowe kosze na śmieci?

Wiklina, choć niezwykle estetyczna, bywa wymagająca w kwestii pielęgnacji. Narażona na czynniki atmosferyczne bez odpowiedniej impregnacji i konserwacji szybko traci swoje walory. Warto utrzymywać wszystkie powierzchnie z wiklinowych gałązek w czystości. Regularne usuwanie zabrudzeń pomaga w ochronie nie tylko samych witek, ale równie ich kolorytu i wytrzymałości. Wiklinowe kosze na śmieci wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub zastosować nawiew odkurzacza, aby z nawet najtrudniejszych miejsc usunąć zanieczyszczenia i osadzający się kurz. Wśród domowych sposobów popularne jest polerowanie wikliny cytryną, co przywraca jej naturalny kolor. W przypadku użytkowania wikliny na zewnątrz, np. w postaci obudowy kosza na śmieci, warto zadbać o warstwę preparatu impregnującego w okresie, w którym wiklina jeszcze nie jest narażona na tak wiele czynników niekorzystnych. Do odświeżenia koloru świetnym wyborem będą odpowiednie lakiery i farby przystosowane do tego typu surowca naturalnego.

Do jakiego stylu wykończenia pasuje wiklina?

Gałązki z wikliny są dość uniwersalne. Pasują do aranżacji rustykalnej i retro. Wzbogacają stylistykę klasyczną, ale świetnie współgrają też z detalami w nowoczesnym stylu. To, jak finalnie będzie prezentowała się wiklina w konkretnym krajobrazie i sytuacji, jest zależne od wielu czynników. Wiklinowe karmniki w parku wpasują się w teren zielony bez względu na to, czy na powierzchni jest więcej drzew liściastych, czy iglastych. Podobnie z koszem na śmieci wiklinowym, który sprawia, że przestrzeń prezentuje się schludnie, a zarazem niezwykle praktycznie. To sposób na zagospodarowanie terenu publicznego i prywatnego. Coraz częściej aranżowanie placów wokół budynków komercyjnych wymaga stosowania trików, które pozwolą poczuć się lepiej w danym miejscu. Detale z naturalnych surowców mają wpływ na pozytywny odbiór budynku i wprowadzają w wyjątkowo przytulny klimat w porównaniu do tradycyjnych koszy z metalu czy kontenerów z plastiku.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Super promocje w ofercie

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu