Zamówienia telefoniczne +48 733 733 967
DARMOWA DOSTAWA SMART na wszystkie produkty na terenie Polski
Strona główna » OGRÓD » Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cmWierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Wierzba Pleciona 150 cm
Nasz hit

Wierzba Pleciona 150 cm

Produkt będzie dostępny od dnia: 01-12-2024
Zakupu będzie można dokonać już za:

Dostępność: Produkt chwilowo niedostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł

Stan magazynowy: -3 szt.

Cena: 109,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Produkty powiązane (14)

Nazwa: WIERZBA PLECIONA 150 cm

WIERZBA PLECIONA /drzewko wiklinowe plecione

Wierzba pleciona jest wykonana ręcznie i przez swój unikatowy wygląd wprowadzi wyjątkowy klimat, będąc ozdobą Twojego ogrodu przez cały rok. Może być uprawiana w donicach na balkonach i tarasach oraz wysadzona bezpośrednio do gruntu w ogrodzie.

Pędy wierzby są błyszczące, purpurowe splecione w ozdobne warkocze i  te żywe krzewy u góry zdobią zielone, lancetowate liście tworzące koronę. Wczesną wiosną (okres marzec-kwiecień) obsypuje się pięknymi pąkami bazi tzw. kotkami, które są pokryte biało srebrnym puchem i z czasem pokrywają się złocistym pyłkiem. Po okresie kwitnienia drzewko wypuszcza liście w koronie i poprzez cięcia możemy uformować bajeczny kształt. W okresie zimowym drzewko zrzuca liście jednak ozdobny pień stanowi dalej ozdobę i możemy podkreślić atrakcyjny pokrój poprzez umieszczenie w środku wyplotu lampek.
 

Wierzby plecione są w okresie zimowym ze świeżo ściętych pędów wikliny, które są wkładane bez korzeni do ukorzenienia w podwójną donicę; składającą się z wkładu - osłonki, który ulegnie rozkładowi w ziemi i donicy produkcyjnej.  Drzewka wiklinowe wykonywane są w tym okresie, ponieważ tylko wtedy wierzba jest świeża i da się formować- wyplatać warkocze. Wierzba pleciona po zapewnieniu jej dużej ilości wody i ciepła bardzo szybko zacznie ukorzeniać się.
 

Wierzba jest rośliną odporną na warunki atmosferyczne. Ta roślina okazuje się niezwykle wytrzymała wobec zanieczyszczeń powietrza, jest odporna na mróz i nie wymaga specjalnych zabezpieczeń zimą. Doskonale radzi sobie z wszelkimi chorobami grzybowymi i szkodnikami. Jest też bardzo łatwa w uprawie; wystarczy jej zapewnić dużo wody, stąd polecana jest dla poczatkujących ogrodników bez doświadczenia jak i osób niemających dużo czasu na pielęgnacje.

 

Każdy kto miał okazje sadzić drzewka wiklinowe wie jak jest to problematyczne i czasochłonne. Drzewka są wyplatane w doniczkach przez co po wysunięciu z donicy potrafią się rozpleść nawet przy ukorzenionych egzemplarzach.

Dlatego mamy dla Ciebie rozwiązanie tego problemu.

Nie musisz bać się tego że drzewko się rozplecie po wyciągnięciu z doniczki.

Nie musisz sadzić drzewka razem z plastikową donicą z podciętym spodem czy rozciętym bokiem itp.

Jako jedyni oferujemy drzewka które wyplatamy w plastikowej doniczce wraz z dodatkowym wytrzymałym workiem biodegradowalnym który pozwala wysunąć drzewko z donicy i bez żadnego ryzyka rozplecenia umieścić drzewko w miejscu docelowym.

Drzewko sadzisz razem z workiem, jest biodegradowalny i rozłoży się będąc jednocześnie nawozem w przeciągu jednego sezonu.
 

Dzięki temu posadzenie naszego drzewka jest banalnie proste, szybkie i bezpieczne.

altWierzbe wyplatamy z grubych pędów, które ucinamy w górnej części. Dzięki temu otrzymujesz drzewko, które nie będzie obsychać w części gdzie pędy są najcieńsze.

Grube zakończenie pędów wymusza przyrost na roślinie i spowoduje bardzo szybki wzrost nowych gałązek w miejscu przycięcia.

alt

Nasze drzewko przycięte na wysokości 150cm odpowiada drzewku nie przycinanemu o wysokości 200-220 cm.

 

Zdjęcie ilustruje sadzenie drzewek - w naszym przypadku - pierwsza połowa kwietnia

alt


INSTRUKCJA SADZENIA DRZEWEK:
 

Stanowisko słoneczne , miejsce zasobne w wodę.

Ziemia zwykła ogrodowa (uniwersalna), odczyn gleby obojętny do lekko kwaśnego.

Wlewamy wiadro wody (około 10 litrów) do wykopanego dołka / dołków.

Roślinę wyciągamy z doniczki i wsadzamy razem z osłonką. Osłonka jest biodegradowalna i zabezpiecza sadzonki, które są w trakcie ukorzeniania.

Na zakończenie podlewamy roślinę kolejnymi 10 litrami wody. W okresie obfitych opadów nie trzeba podlewać tak hojnie.

Ważne jest, aby roślina była umieszczona dokładnie na środku dołka, a ziemia delikatnie ubita wokół pnia drzewka lub krzaczka. Nie stosujemy obornika ani nawozów bezpośrednio pod korzeniami, aby uniknąć poparzenia młodych pędów korzeniowych.

Po tygodniu od sadzenia zaleca się profilaktyczny oprysk fungicydem Topsinem przeciwko grzybom, a po 14 dniach stosujemy również środek owadobójczy Mospilan przeciwko szkodnikom. Mospilan jest skuteczny, tani i działa zarówno w wysokich temperaturach, jak i głęboko w roślinie.
 

Zdjęcie poglądowe - druga połowa kwietnia
alt

 

Nawożenie możemy przeprowadzić 2-3 razy do roku: pierwsze w marcu, drugie pod koniec maja i  ostatnie na koniec sierpnia ale już nawozem jesiennym z małą zawartością azotu (azot powodowałby niepotrzebny już roślinie na okres jesienny wzrost). Ostatnie nawożenie zapewni roślinie lepsze przygotowanie do zimy, mrozoodporność, lepszy start na wiosnę z obfitszym kwitnieniem i plonowaniem.


Zdjęcie poglądowe - maj
alt


W okresie suszy podlewamy roślinę raz dziennie.

W pierwszym roku należy obrywać wszystkie pojawiające się listki z bocznych gałęzi, zostawiamy tylko te na górze, tak aby cała siła rośliny szła w tworzenie się górnej korony. Koronę drzewka parokrotnie przycinamy w celu zagęszczenia


Zdjęcie poglądowe - pierwsza połowa czerwca
alt

 

Zdjęcie poglądowe - druga połowa lipca
alt


Jesteśmy producentem oferowanych drzewek. Pojedyncze sztuki wysyłamy za pomocą kuriera, w opakowaniu kartonowym solidnie zabezpieczone. Większe ilości wysyłamy przesyłką paletową.
Atrakcyjna cena drzewek przy zakupie palety 30 sztuk.
alt

Zapraszamy także odbiorców hurtowych do współpracy.

Super promocje w ofercie

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu